Katedra Usług Turystycznych

Poznaj co inni myślą na nasz temat - czyli czas na referencje

Każdemu sprawia przyjemność jeżeli jest chwalony przez innych, zatem czas najwyższy abyśmy również pochwalili się wypowiedziami innych osób na nasz temat, prawda? Zatem uchylamy niniejszym rąbka tajemnicy i poniżej prezentujemy, to co inne osoby myślą na nasz temat:

Maryna Shevtsova, absolwentka studiów I stopnia na kierunku Turystyka i Rekreacja:

"Po studiach na obszarze Hotelarstwo i gastronomia na WSG w Bydgoszczy mam same dobre wrażenia. Wykładowcy to przeważnie praktycy zatrudnieni w znanych firmach branży turystycznej lub nawet prowadzący własną działalność. Zajęcia były interesujące, pełne życiowych historii i aktualnych informacji – takich zdecydowanie „na czasie”. WSG wspiera studentów w ich karierze, studia można łączyć z pracą, a więc nabywasz umiejętności i wiedzę jednocześnie na uczelni oraz w miejscu pracy. Łączyłam studia stacjonarne z pracą w recepcji hotelowej, więc miałam okazję porównać przekazywane nam na zajęciach treści z rzeczywistą sytuacją na rynku hotelarskim w Bydgoszczy – były zgodne. Wykładowcy są otwarci na dyskusję, bardzo wspierają też studentów-obcokrajowców, co jest dużym atutem. Z resztą, uczelnia jest bardzo umiędzynarodowiona, wszędzie się dogadasz w kilku językach, ważne informacje są tłumaczone. Na studiach turystycznych WSG oferuje też zajęcia terenowe, wycieczki do hoteli w ramach zajęć, obozy i wyjazdy autokarowe. Po I roku dostałam się na płatne praktyki do Grecji do partnera uczelni. Na uczelni są też pracownie gastronomiczne, pracownie komputerowe z zainstalowanymi systemami rezerwacyjnymi, których używają niektóre hotele. Zdecydowanie polecam ten kierunek dla tych, którzy chcą ukończyć dobre praktyczne studia".  

Danuta Grzeszak, absolwentka studiów II stopnia na kierunku Turystyka i Rekreacja: 

"Uczelnia, dzięki programowi  nauczania wzbogaconemu o zajęcia praktyczne, doskonale przygotowała nas do pracy w branży turystycznej. W ramach zajęć otrzymałam pełne wsparcie do realizacji własnych inicjatyw, a możliwość działania w Samorządzie Studenckim pozwoliła mi nawiązać relacje że wspaniałymi ludźmi, które trwają do dnia dzisiejszego. Dla aktywnych Uczelnia przygotowała bogatą ofertę  kół naukowych. Mój udział w kole "Start up" zaowocował dalszą współpracą ze środowiskiem akademickim, która zamknęła się w kilkuletnim doświadczeniu zawodowym".   

Weronika Wieloch, absolwentka studiów I i II stopnia na kierunku Zarządzanie:

"Jestem absolwentką zarówno I jak i II stopnia studiów Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. Studia licencjackie ukończyłam na kierunku Zarządzanie, które były kontynuacją nauki z tego zakresu już od szkoły średniej. Jestem zadowolona z wyboru tej właśnie Uczelni! Wyższa Szkoła Gospodarki pozwoliła mi przede wszystkim nabyć praktyczną wiedzę u boku wykwalifikowanej i doświadczonej kadry, dzięki której poziom oraz jakość kształcenia jest wysoki. Podczas studiów miałam również okazję uczestniczyć w wielu szkoleniach oferowanych w ramach tego kierunku. Co więcej? Moja przygoda z WSG nie zakończyła się tylko i wyłącznie na studiowaniu, gdyż zostałam również jej pracownikiem. Aktualnie zajmuje się koordynacją studiów podyplomowych i szkoleń Filii w Inowrocławiu".

Sandra Wierzbiańska, absolwentka studiów I i II stopnia na kierunku Turystyka i Rekreacja

"Z perspektywy czasu decyzję o podjęciu studiów na kierunku Turystyka i Rekreacja na WSG oceniam bardzo dobrze. Dzięki wykwalifikowanej kadrze wykładowców zdobyłam dużą wiedzę oraz szereg umiejętności, co przełożyło się na osiągnięcie sukcesów naukowych. Studia, oprócz rozwoju naukowego, pozwoliły mi rozwijać swoje zainteresowania oraz otworzyły mnie na świat i ludzi. Miałam przyjemność uczestniczyć w wielu ciekawych wydarzeniach, projektach i inicjatywach, które - oprócz cennych doświadczeń i satysfakcji - zaowocowały rozszerzeniem kontaktów międzyludzkich. Z WSG wiąże się również moja droga zawodowa i jest mi niezmiernie miło, że mogę współpracować i kontynuować relacje z ludźmi, których bardzo cenię".

Kateryna Samoilova, absolwentka studiów I stopnia na kierunku Turystyka i Rekreacja

"Wyższa Szkoła Gospodarki to uczelnia dzięki której zrobiłam swój pierwszy krok na drodze do samodzielnego dorosłego życia. Studiowałam na kierunku Turystyka i Rekreacja. Tamten okres wspominam jako aktywny, pełny wrażeń i nowej wiedzy. Na WSG liczy się nie tylko teoria ale i praktyka. Zajęcia były organizowane w sposób bardzo interesujący: odwiedzaliśmy hotele, jeździliśmy na obóz sportowy, podróżowaliśmy całą grupą wraz z wykładowcą, dzięki temu odkrywając dla siebie nowe miasta i miejsca. Studia na WSG to nie tylko wykłady, ale i niezapomniana przygoda. Ja jako studentka czułam się doceniana, mogłam uzyskać odpowiedź niemal na każde zadane pytanie ze strony wykładowców akademickich, zawsze mogłam na nich liczyć, wielokrotnie pomogli mi rozwiązać nawet najbardziej skomplikowane problemy czy zadania". 

Valeriia Gaiduk, absolwentka studiów I stopnia na kierunku Turystyka i Rekreacja

"Jestem absolwentką kierunku Turystyka i Rekreacja i mam same bardzo pozytywne wrażenia i wspomnienia o Wyższej Szkole Gospodarki, bowiem na tej uczelni obroniłam swój licencjat. Wspaniała kadra wykładowców, posiadająca ogromną wiedzę i umiejętności praktyczne, doskonała organizacja studiów. Przyjazna atmosfera na zajęciach, wykładowcy, którzy zawsze służą pomocą, czy można chcieć czegoś więcej? Patrząc z perspektywy czasu już jako absolwentka mogę powiedzieć, że jestem zadowolona ze studiów i spokojnie mogę polecić każdemu tę uczelnię”.

Mariia Berezina, absolwentka studiów I stopnia na kierunku Turystyka i Rekreacja

„Uczelnia WSG w Bydgoszczy była dla mnie przede wszystkim inspiracją, motywacją i stała się drugim domem. Dzięki tej uczelni poznałam szerokie grono przyjaciół, miałam okazję wyjechać do innego kraju na praktyki i na studia. Przeżyłam niesamowite przygody, stanęłam w obliczu wielu wyzwań, ale udało mi się zdobyć wszechstronną wiedzę i umiejętności, za które jestem wdzięczna do dziś. Ta uczelnia była punktem wyjścia dla mojego dalszego dorosłego życia i gwarantuję, że każdy, kto się stara, dąży do celu i rozwija się, zdobędzie tutaj ważne dla siebie doświadczenie. Polecam wszystkim studia w Wyższej Szkole Gospodarki!”

Kończąc edukację w Wyższej Szkole Gospodarki jako absolwent studiów I i II stopnia na kierunku Turystyka i Rekreacja zyskujesz możliwość pracy w szeroko pojętej branży HoReCa (Hotel, Restaurant, Catering). Możesz pracować jako: barman, sommelier, kucharz, recepcjonista hotelowy, pracownik restauracji, pilot wycieczek, rezydent biura podróży, przewodnik wycieczek, kasjer lotniczy, animator czasu wolnego. To zaledwie parę przykładów, wierzchołek góry lodowej zawodów istniejących w branży turystycznej, gastronomicznej bądź hotelarskiej. Tak naprawdę możesz być kimkolwiek zechcesz, bo cały świat stoi u twoich stóp, musisz tylko zdecydować jaką drogą będziesz chciał podążać.

A co z kierunkiem Zarządzanie? Czy Zarządzanie to dobry kierunek dla mnie – ktoś zapyta? Odpowiedź jest jednoznaczna i brzmi tak, gdyż wiedza zdobyta w trakcie studiów I i II stopnia na kierunku Zarządzanie ma charakter transferowalny. Co to oznacza w praktyce? Innymi słowy transferowalność pozwoli wam na przenoszenie i stosowanie zdobytej wiedzy niezależnie od miejsca w którym będziecie pracować. Przechodząc z firmy X do firmy Y wciąż będziecie mogli wykorzystywać zdobytą wiedzę o zarządzaniu, niezależnie od tego jaką branżę wybierzecie, bowiem nabyliście wiedzę przydatną na każdym stanowisku pracy. Dobrą prace możecie znaleźć praktycznie wszędzie, możecie pracować jako: specjalista ds. administracji, pracownik działu HR, pracownik działu kadr, audytor dokumentacji, specjalista ds. kontroli jakości, specjalista ds. zarzadzania produkcją, pracownik działu marketingu bądź public relations. A może chciałbyś pracować jako kierownik lub zastępca kierownika w międzynarodowych korporacjach lub sieciach handlowych działających na rynku w Polsce? Przed wami stoją otworem również potencjalnie inne ścieżki kariery zawodowej związane z coachingiem bądź mentoringiempraca w charakterze szkoleniowca może okazać się interesującym zajęciem, prawda?